Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Do kdy uhradit daň z prodeje nemovitosti?

Prosím všeobecnou informaci "uhradit do 3 měsíců po prodeji" znám.

KDY JE OFICIÁLNÍ DATUM PRODEJE když:
smlouva o prodeji je podepsaná 1.10.2013
vklad práva zapsán v katastru nemovitosti 4.12.2013
právní účinky vkladu vznikly dnem: 22.11.2013 ( tj o 13 dnů před zápisem do KN )
Dopis s potvrzenou kupní smlouvou odeslal katastrální úřad Brno-venkov 5.1.2014 = datum na obálce ( tj 44 dnů poté, co vznikly právní právní účinky )
Já si jej vyzvedl a oficiálně se dozvěděl, že je to na katastru zapsané 10.1.2014

Majitelom sa stavaš až datumom povolenia vkladu do katastra nehnutelnosti,od tohto datumu počitaš danovu povinnost,pokial by katastralny urad zistil nejake nezrovnalosti,zapis nepovoli alebo zastavi a kupnopredajna zmluva strati platnost,takže danovu povinnost počitaj až od datumu realneho zapisu do katastru,kde sa majitelom nehnutelnosti stavaš Ty,vkladom ,resp.podanim na kataster sa začina len konanie,ktorym kataster zahajuje skumanie opravnenosti prepisu,skuma tarchy,podlžnosti a podobne veci/či nieje predavana nehnutelnost predmetom exekucie etc.../, a do 30 dni obvykle vyda rozhodnutie o vklade-prepise na noveho majitela,takže realne sa stavaš majitelom až po povoleni vkladu v registri a začnu platit všetky povinnosti aj danove.....