Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozbité reproduktory - šance na reklamaci?

Dobrý den,

zakoupil jsem si před 4 měsíci ve specializovaném kamenném obchodě s pc technikou 2 stolní stereofoní reproduktory k pc v hodnotě asi 350Kč. Teď se nějak rozbily. Po zapojení do sítě nereagují na tlačítko power. Sám do toho nechci kuchat, protože by se to mohlo poznat, chtěl bych je vyreklamovat.

Otázka je či se vůbec na tyto reproduktory vztahuje 2-letá záruka když jsem k nim nedostal záruční list, mám pouze fakturační list. A už bohužel nemám originální krabici, je zdevastovaná.

Takže jak vidíte moje šance na úspěch při reklamaci, má to cenu tam jezdit?

Záruka pochopitelně platí i na levné zboží.Stačí paragon s datem prodeje.Zkus jim napřed zavolat a dohodnout třeba poslání poštou,ať tam nemusíš jezdit.Na vyřízení pak mají 30 dní.V případě uznání reklamace pak můžeš navíc uplatňovat i náklady s reklamací,tj.telefon,poštovné nebo základní cestovné.Na to bych se vykašlal,jen kdyby se cukali,tak jim to připomeň.Pokud na prodejním dokladu nebylo výslovně uvedeno,že obal je součástí výrobku,nemůžou ho vyžadovat ani strhávat nějaké peníze za chybějící.