Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zamluvení auta z autobazaru

Dobrý den,

Chtěl bych se vás zeptat, než případně ze sebe udělám vola v autobazaru.

Líbí se mi jeden konkrétní model auta Subaru Impreza 2.0WRX. kterých není mnoho a za správným kusem se musí třeba přes celou republiku.
Tento konkrétní kus mi padl do oka co se týče vzhledu, zachovalosti, najetých km, ceny, výkonu, přidaných věcí k autu, možnosti podívat se v tom bazaru na auto na zvedacím zařízení atd..

Než tam zavolám, chtěl jsem od někoho z oboru nebo někoho znalého vědět, zda je možné si auto předběžně zamluvit na dobu 3 měsíců dopředu, nebo je to hloupost. Nevím na jak dlouho se auta zamlouvají dopředu.

Bojím se. že mi ho někdo vyfoukne..

Tento konkrétní kus stojí 160 000 Kč. Není problém v penězích, ty mám, ale auto bych si chtěl z určitých osobních a prostorových důvodů odvézt až za 3 měsíce.

Jak to udělat, aby mi ho nikdo nevyfoukl? Složit zálohu a zamluvit si ho, koupit si ho a nechat ho ustajené v tom bazaru? Ohlídají mi ho?? Nebo si koupit auto a nechat ho v bazaru ještě 3 měsíce ležet je velké riziko??

Děkuji za každou radu.

Jeden můj známý prohlašoval: "Když jsem blbej, tak se zeptám." Já se tím také řídím. Tak klidně do toho autobazaru zavolejte - koneckonců je to i jejich kšeft. Ostatně pokud si myslíte, že tímhle dotazem ze sebe uděláte vola(já si to nemyslím), tak jste ze sebe udělal vola na internetu.