Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podvod při prodeji nemovitosti

Dobrý den, před rokem jsem prodával nemovitost za cenu 2.500.000. Na nemovitosti byl úvěr ve výši 1.mil. Můj kamarád- dále budu říkat kupující- tuto nemovitost chtěl i s tím že doplatí úvěr. Požádal jsem úvěrovku o ukončení a vyčíslení doplatku. Ta napsala že doplatek je 970.000. Místo toho aby úvěr doplatil dohodl se na ÚS a úvěr koupil jako pohledávku. Když mělo dojít na sepsání kupní smlouvy řekl kupující že místo dohodnuté částky zaplatí jen 200.000 a když nebudu souhlasit provede zesplatnění úvěru,exekuci a dílnu si stejně vezme. S částkou jsem nesouhlasil a za tři dny jsem dostal dopis že úvěr zesplatňuje a jako projev dobré vůle mohu místo exekuce převést nemovitost na jeho osobu. žalobu na zesplatnění jsem již podal. Předkupní smlouvu jsem nepsal byl to 15letý kamarád a věřil jsem mu. Teď je majitel úvěrové smlouvy on a já platím splátky jemu na účet. Chtěl jsem úvěr vyplatit a on chce 2.450.000 /on zaplatil 970.000/ Takže dotaz - co dál ? nejedná se o nějaký tr.čin? Popř.neřešil někdo něco podobného?
děkuji za pomoc

Využil možnosti,ktore existuju a odrbal Ta velmi kvalitne,nič ineho sa o tom neda povedat....čo teraz ? Zrejme už nič,len vyčkat,ako posudi sud žalobu/zrejme nijako,odkupenie pohladavky je bežna vec a pokial nebola spisana alebo dohodnuta žiadna kupnopredajna zmluva predtym,než nastalo odkupenie pohladavky,tak z toho bude len ponaučenie do buducnosti,že ked ide o peniaze,tak najvačšie svine su obvykle ti,čo stoja zdanlivo najbližšie/