Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem auto nehoda

dobry den stala se nám taková situace že jsme havarovali s autem skončilo na střeše v příkopu ,byli jsem tři v autě, dva pod vlivem alkoholu a třetí střízliví řidič. při havarii došlo k poškození auto(cena auto 10 000,-). auto ovšem patřilo zaměstnavatelovi spolujezdce který byl pod vlivem a pujlčil ho řidiči. po havarii jsme se rozhodli že zajdeme pro pomoc aby nám pomohli odstranit vozidlo,v pul cesty k vesnici jsme se rozdělily s řidičem protože se při havarii praštil do hlavy,a oznámil nám že jde domu se ošetřit. a mi dva jsme pokračovali v cestě asi o 10 min nás zastavila hlídka odvezla zpátky k havarii a vyslýchat na místo však policie nepřivolala záchranku i když bylo zřejmé že muj kolega je pořezaný na dlaních od skla.o dva dny později jsme byli pozvaní na výslech kde jsme vypověděli jak to bylo. mě by zajímalo jakou finanční sankci mužeme za to dostat a jestli policie nepochybila když nezavolal záchranku?protože mi je jasné že ke každe havarii musí byt volána zachranka a divil bych se kdyby nebyl do našeho trestu započítán i výjezd záchranné služby. děkuji za radu.

loading...

Tu záchranku jste měli volat vy, to je povinnost účastníků nehody a ne Policie. A právě za to, vám ta sankce hrozí.

(4) Dojde-li při dopravní nehodě k usmrcení nebo zranění osoby nebo k hmotné škodě převyšující zřejmě na některém ze zúčastněných vozidel včetně přepravovaných věcí částku 100 000, jsou účastníci dopravní nehody povinni
a) neprodleně ohlásit dopravní nehodu policistovi,
b) zdržet se jednání, které by bylo na újmu řádného vyšetření dopravní nehody, zejména přemístění vozidel; musí-li se však situace vzniklá dopravní nehodou změnit, zejména je-li to nutné k vyproštění nebo ošetření zraněné osoby nebo k obnovení provozu na pozemních komunikacích, především provozu vozidel hromadné dopravy osob, vyznačit situaci a stopy,
c) setrvat na místě dopravní nehody až do příchodu policisty nebo se na toto místo neprodleně vrátit po poskytnutí nebo přivolání pomoci nebo ohlášení dopravní nehody.

(5) Povinnost podle odstavce 4 platí i v případě, kdy při dopravní nehodě
a) dojde ke hmotné škodě na majetku třetí osoby, s výjimkou škody na vozidle, jehož řidič má účast na dopravní nehodě nebo škody na věci přepravované v tomto vozidle,
b) dojde k poškození nebo zničení součásti nebo příslušenství pozemní komunikace podle zákona o pozemních komunikacích, nebo
c) účastníci dopravní nehody nemohou sami bez vynaložení nepřiměřeného úsilí zabezpečit obnovení plynulosti provozu na pozemních komunikacích.

...jsme se rozdělily s řidičem protože se při havarii praštil do hlavy,a oznámil nám že jde domu se ošetřit...

Myslím, že při té havárii jste se praštily do hlavy všechny. Ten řidič (a vůbec i vy všechny) mohl být těžce zraněný, např. krvácení do mozku a po pár metrech co se od vás odpojil mohl padnout mrtev. Tak tu neřešte 3,14čoviny. A vůbec - nebylo to referentské vozidlo a z tohoto hlediska byla ta řidička oprávněna převzít řízení? Myslím, že není obtížné uhodnout, jakou máte barvu vlasů.