Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přístavba chaty

Dobrý den, vlastním chatu v OV na celoroční využívání, stojící na pronajatém státním pozemku v chatové kolonii. Chata je dřevěná a má pevný betonový základ 16m čtverečních. Rád bych jí rozšířil o dřevěnou přístavbu bez pevného základu a tím rozšířil užitnou plochu celé chaty. Dotaz zní o kolik můžu rozšířit abych se vešel do 25m čtverečních? Počítá se do toho samotná plocha přístavby nebo se připočítává k původním 16ti? Je třeba nějaký takový zásah ohlásit nebo to jde nějak udělat aby se ohlašovat nemuselo? Děkuji Martin

na tohle ti odpoví místně příslušný stavební úřad, protože v každé obci to mají trochu jiné. Tím nic nezkazíš.

jinak obecně platí, že samotná přístavba může mít až 25m2, za předpokladu splnění podmínek, viz odstavec o), §79:

o)
stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím,
podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro
rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci, neslouží k
výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, nejedná se o jaderné zařízení nebo
stavbu pro podnikatelskou činnost, je v souladu s územně plánovací dokumentací, je
umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m, plocha
části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50% z
celkové plochy pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci