Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit o někom informace?

Ahoj, chtěl bych se zeptat, nevíte jestli se dá na internetu zjistit o nějákém konkrétním člověku informace? Jako kde pracuje, kde bydlí nebo co vlastní apod.
Třeba jsem zjistil, že na webu katastrálního úřadu se dá jednoduše najít u každé nemovitosti, kdo je její vlastník a jakou má adresu (i když třeba bydlí jinde než v té nemovitosti).
Nevíte jestli existuje něco takového i u soukromých osob? Třeba matrika nebo něco kde se evidují občané?

Jo tak takhle to zrovna nemyslím. Já se s nikým nechci spojovat. Jenom mně zajímá, jestli se dají vyhledat o něm informace, tak jako třeba o nemovitosti na katastru. Tam to jde taky na webu bez poplatku a vidím tam údaje o vlastníkovi.

To je zajímaví když čtu tu ochranu osobních údajů. Že zrovna na wc a v převlíkárnách se lidi nesmí šmírovat kamerama a jinde jo. Když to by zrovna každýho zajímalo nejvíc (nebo aspoň mně jo) vás ne? Proč se tak každej bojí aby ho nenatočili nahýho, a když mu natočí obličej tak to nikomu nevadí?

to řeší zákon a to fakt nejde,stejné jako kdybych si tu kliknu na nějakýho smajla a zjistil o tobě že máš velikost hlavy 56 a dalších tisíc věcí.

legálního nic takového není, vyjma jak si řekl s tim katastrem ale i tam je to ošéfovaný.

a ten FB nebo kdejaký forum to třeba jistě, ale i tak nejdřív musíš vědět aspoň jméno a doufat že protějšek bude vstřícnej a na svém profilu bude info o sobě mít.

ty když někoho hledáš a potřebuješ o něm vědět víc než je zdrávo(internet dost pomáhá to jo) tak to máš za nějakým účelem a to se vracím k tomu zákonu o ochrně osbních údajů.