Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nabídka služeb v emailu

Ahoj,
rád bych si ujasnil několik nejasností nad touto problematikou.
Podle nějakého zákona, když pošlu někomu email s obchodní nabídkou je to bráno jako nežádoucí email (spam), ale moje otázka zní když bych napsal email např.:
Dobrý den, rád bych Vás požádal o povolení zaslání obchodního emailu s nabídkou našich služeb. Pokud byste souhlasili, prosím odpovězte na tento email. Děkuji. Morier
Jestli je to taky trestné. Za každou radu Děkuji

Na podobné maily mám jediný postup-pravý klik myší-Blokovat odesilatele.
Pokud ta nabídka přijde z jiné adresy znovu,hned požaduji vyřazení mé mailové adresy z jejich databáze,jinak vše přepošlu na ÚOOÚ.Většinou je pak už pokoj.
A takto to asi udělají skoro všichni.