Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Povolení k použití designu

Dobrý den,
plánuji výrobu a prodej různých odznáčků ve tvaru dopravních prostředků. Nebude to žádný velký obchod, maximálně 150 kusů od každého druhu, ale jde mi o to, jak moc to vadí nebo nevadí po právní stránce, pokud budu vyrábět odznáčky podle skutečných lokomotiv a tramvají. Platí i na tohle autorské právo? Potřebuji povolení od výrobce kvůli použití jeho designu, pokud jde o předmět velikosti pár cm?

Na všetok priemyselny design sa spravidla vztahuju nejake autorske prava,patenty a podobne zaležitosti,pokial to planuješ predavat,resp.poskytovat nejakym sposobom inym osobam,tak musiš mat dokladovatelne povolenia alebo patrične licencie od vlastnikov autorskych prav.....