Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ukončení pronájmu garáže

Mám dotaz ohledně ukončení pronájmu garáže. Když teoreticky pronajmu garáž v mém OV na dobu neurčitou a po nějaké delší době budu chtít pronájem zrušit, jistě to není jednoduché. Pokud nájemce nebude souhlasit, šlo by třeba ukončit nájemní smlouvu z důvodu, že budu chtít garáž prodat? Že bych "papírově" prodal např. někomu v rodině, nemovitost by se přepsala, nájemník by musel z garáže pryč a následně tím stejným způsobem bych od příbuzného získal garáž zpět? Samozřejmě počítám s veškerými náklady na přepisy nemovitosti a poplatky s tím spojené. Pokud to tak jde, jde to i s pronajatým bytem na dobu neurčitou?

Nájemní smlouva garáže určitě obsahuje podmínky výpovědi, stačí se řídit podle nich.
U bytu je to složitější, smlouva se prodejem bytu neruší, automaticky přechází na nového majitele. A vypovědět ji je možné jenom ze závažných důvodů.