Plná moc a práva z ní vyplívající
Zdravim,
Jaká práva(neřkuli povinnosti) má člověk, kterému je udělena plná v zastupování zatím ne v soudním sporu?
Situace:
*Jedná se o rodinného příslušníka, již v pokročilém věku, pravda trochu senilního, nic co by bylo na zbavení svéprávnosti.
*Tento rodinný příslušník vlastní rodinný dům, který zdědil po svém manželovi.
*Rodininý dům stojí na pozemku jenž je v katastru zaveden jako orná půda(+nějaký čísla u toho jsou) jinak bez jakýkoliv závazků a břemen.
*Již před delší dobou byl odkoupen pozemek,sousedící, který byl za komunistů námi zabrán a pak navrácen(rok 1978) a nynější majitel si za prvé:
-dělá nárok i na parcelu na které stojí dům ve vlastnictví rodinného příslušníka, na kterém taky žádná břemena a znepříjemňuje a zkouší na něho různé figle(kupní smlouvy, odstranění staveb a stavby plotů na naše náklady)
za druhé:
-pohybuje se po našich stavení, přemisťuje si věci podle libosti a při přistižení tím rodinným příslušníkem ho odkáže někam z vysvětlením že je to jeho(respektive na jeho).
Tento rodinný příslušník dle svých slov už na nového souseda nemá nervy ani chuť se dále zabývat jeho vrtochy a chtěl by toto přenechat nám mladším.
Je tedy možné sepsat plnou moc, která by ho neomezila ne jeho právu k majetku s jeho nakládáním ale omezit ji na tento případ?
Musí být takováto plná moc ověřená právníkem, když se zatím nechystá soudní spor?
Je povinnen nový soused na základě plné moci uposlechnout jejího nabyvatele? Jestli ano v jakém rozsahu.
Dále věčný problem:
Pokud je ještě k dispozici původní plot, který je kolem pozemků jenž jsou i jeho a soused nechce aby mu náš pes chodil na jeho nově nabité, kdo staví v takovém to případě plot, když mi ho nepotřebujem?
díky za rady.