Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podvod

Dobrý den, chtěl bych se na vás obrátit s prosbou o pomoc. Před 2 měsíci jsme našel na webu inzerát na telefon a tak jsem tam napsal. Pán byl celkem ochotný a domluvili jsme se na tom že mu pošlu půlku peněz (2500 Kč) a on mě pošle telefon. 1 měsíc jsem se s nim dohadoval o to, aby mě poslal ten telefon, pořád mě psal že to poslal, ale že se mu to vrátilo. Minulý týden jsem mu napsal ať mě pošle peníze. Napsal, že je poslal, ale celý týden nic nepřišlo. Tak jsem mu dnes napsal, že jestli to nepošle tak na něj podám trestní oznámení a on na mě začal, že mám u něj půjčku na 350000 Kč a že na mě pošle exekuci atd... Potřeboval bych pomoct co s nim. Pomohli byste mě někdo? Děkuji mockrát. Jen mě nepište že jsem blbej že jsem poslal peníze to už vim taky.

loading...

Proč jsi mu ty peníze posílal? To je pro tebe tak malá suma, že si můžeš dovolit ji jen tak oželet? Proč jsi nenavrhnul, že se spolu někde setkáte a ten kšeft vyřídíte z ručky do ručky? Je tak na zkoušku a pokud by se cukal, tak by nebylo co řešit.

já nerozumím té půjčce 350000,- kde ta se tam vzala?

Zbytku bych i celkem rozuměl, je to klasický podvod a riziko nakupování přes internet. někde jsem tu už psal existují servery na kterých jsou hodnocení důvěryhodnosti obchodujících lidí po internetu, tam bych prvně pro příště hledal zda a s kým budoucí obchod uzavíráš.

Nic jsem s nikym nepodepsal, jen jsem prostě poslal peníze, on mě ještě psal že jsem si to vyzvednul a že to chce vrátit. Já jsem dokonce našel jeho FB protože jsem si nainstaoval Whatsapp a u jeho čísla se mě zobrazila fotka kterou jsem už viděl na FB tak jsem mu napsal a když mě odepsal tak mě psal že o ničem neví atd...

tak nevim kdo komu co chce vrátit.jsem toho asi moc vypil:beer:

ten elektronický platební rozkaz to je pěkná zhovadilost, tuhle mi taky jeden přišel domů, nabouchaná obálka tucty formulářů v kterých by se prase vyznalo.

a to jen kvůli 1700,-(víc to asi snad stálo námahy a práce vytisknout, nacpat to do tý obálky a poslat)

...takže jestli tě se*e 2500,- zkusit to můžeš, pokud v tom neni sběhlej, možná že ho to i vystraší.

Jedna paní mě poradila ať podám Elektronický platební rozkaz, ale bojím se jak na to zareaguje, aby mě nezačal vyhrožovat nějakou exekucí, ale já jsem s nim opravdu nic nepodepsal, prostě jsem jen poslal peníze oon si je vyzvednul a to bylo vše. Máte s tím někdo zkušenosti?

Hele exekuce, i když to tak z novinových článků vypadá, není jen tak.
Nejprve ti musí prokazatelně poslat výzvu k uhrazení dluhu.
Pokud nebudeš reagovat, pak podají na územně příslušném soudu žalobu a zaplatí soudní poplatek. Soud musí posoudit, zda opravdu půjčka existuje a že jsi odmítl ji platit.
Pokud soud prohraješ, dostaneš rozsudek a lhůty kdy máš co a komu platit, máš 15 dnů na odvolání.
Pokud jsi už soud definitivně prohrál a nechceš platit, teprve pak musí věřitel najít státem registrovaného exekutora a ten může zahájit úkony spojené s exekucí.

Takže se uklidni, narazil jsi na hajzla, který operuje s lidským strachem. Už jen proto bych na něj u PČR udělal oznámení, s tím, že když jsi jej kontakoval, vyhrožoval ti.

Tak jsem začal v týdnu pána otravovat telefonáty a on mě to nebral psal že už to má právník a že je exekuce vyjednána. Když jsem ho pořád otravoval tak napsal že peníze pošle že prej telefon vyzvedl někdo jiný a někde jinde. Psal že peníze poslal ale zatim nic nepřišlo tak jsem na to zvědavej.

Jasně že nic neposlal.Musíš ho tedy otravovat dál.Řekni mu,že mu dáváš 3 dny a pak jdeš na Policii ZNOVA,protože to přeci musíš hlásit,abys zabránil té jeho exekuci.S tou samozřejmě taky kecá,o té musí rozhodnout soud a ne nějaký jeho právník.Volej mu i v noci a i z jiného čísla,ať ví,že se Tě nezbaví.

Je to podvodník a zastrašuje tě.

§ 209 (1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Účet nemám =účet v bance nebo účtenku,tj.útržek od poštovní poukázky?
Ty pošleš 2500 korun poštou a hned vyhodíš útržek od poukázky??
Jak chceš teď dokázat,že jsi to poslal?To u policie nebo soudu nemáš žádnou šanci a proto se Ti příjemce jen směje,hlavně jestli jsi mu to už prozradil.
Jedině že by pošta vydala nějaký náhradní doklad-to Ti poradí snad Dale Cooper,poštovní expert.