Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koncesionářské poplatky

Dobrý den.Vlastním po rodičích domek na vesnici, kde jsem hlášen k trvalému pobytu a mám na sebe hlášenu elektrickou přípojku.Platím zde koncesionářské poplatky, ale žiji ve městě s manželkou v jejím bytě, kde je žena platí rovněž.Mám povinnost tyto poplatky platit? Pokud ne, tak jak postupovat při jejich odhlášení? Předem děkuji za odpověď. L.Vyskočil

Jak je platíte? Přes SIPO? Pokud ano, vezměte s sebou nějaký třeba starší doklad SIPO (kvůli spojovacímu číslu) a navštivte kteroukoli poštu v ČR. Tam provedete odhlášení. Toto ale bude účinné až od dalšího měsíce, takže za duben bude ještě třeba poplatky uhradit.

Pakliže žijete s manželkou, která poplatky platí, není třeba je platit jinde. Na formuláři odhlášky (jak rádio, tak i televize) je přímo oddíl pro uvedení důvodu odhlášky "Žiji ve společné domácnosti s poplatníkem". Tam je třeba uvést manželčiny nacionále a i její spojovací číslo SIPO.