Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doba na vyřízení reklamace

Dobrý den.

Dne 4.1.2013 jsem zakoupil v prodejně Jysk kancelářskou židli, cena 4999,-Kč.
Po roce, bylo to v Březnu tohoto roku jsem jel do Jysku s reklamací područní opěrky, praskla. Neměl jsem ale záruční list, asi se ztratil při stěhování.
Reklamaci mi ale uznali na základě výpisu z účtu, protože jsem zboží platil kartou. Opěrku jsem dostal, vydržela asi jen hodinu, musel jsem dostat špatný kus, o týden později jsem tedy jel do Jysku znovu, kde mi ale už na základě výpisu z účtu odmítli opěrku vydat, že už nemají danou transakci ve své databázi.
Po nějaké době kdy jsem se s tím odmítal spokojit, mi vytiskli novou účtenku někoho jiného na ten samý výrobek s tím, že zboží není skladem a až bude tak zavolají. Přislíbili mi to do 2 týdnů, ale ani po 3 týdnech mě nikdo nekontaktoval.
A ještě jedna věc, bydlím v úplně jiném městě, než sídlí Jysk, ale poštou mi to odmítli poslat "že nevlastní eshop".

Mám nárok na záruku i když ztratím záruční list?
Mají povinnost mi zboží z reklamace dodat až domů, i když nemají eshop?
A třetí nejdůležitější otázka: Kolik času mají na dodání/ vyřízení reklamace?

Děkuji.

Mám nárok na záruku i když ztratím záruční list?

Pokud lze nákup výrobku prokázat jiným, hodnověrným způsobem (např. svědectví, výpis z účtu apod.), pak ano.

Mají povinnost mi zboží z reklamace dodat až domů, i když nemají eshop?

Nemají. Vlastnictví eshopu s tím nesouvisí.

Kolik času mají na dodání/ vyřízení reklamace?

Ze zákona 30 dní.