Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kupní smlouva - automobil

Dobrý den. Prosím chystám se za nedlouho kupovat automobil a chtěl bych se vás tu zeptat na to, jak by měla vypadat kupní smlouva aby v ni nebylo moc možností ke kličkám v případě stavu vozidla neodpovídajícímu tvrzení prodávajícího. Asi nikdy nebude dokonalá, ale uplně děravá by také být nemusela. A také se chci zeptat, tu kupní smlouvu sestavuje prodávajìci či já (kupující) nebo to záleží na dohodě? Děkuju moc za rady.

Ohledně auta neporadím, nikdy bych auto z druhé ruky nekoupil, takže netuším čeho konkrétně se vyvarovat. Pochopitelně je potřeba postupovat podle NOZ (nový občanský zákoník).

Obecně, každá smlouva záleží na dohodě, záleží to jen a jen na vás, kdo ji napíše a zda ji ten druhý bude akceptovat.