Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Úhrada

Dobrý den,

měl bych prosbu.

Před 4 roky jsem podepsal smlouvu u firmy Noel na Internet pro bratra.
V bytě kde jsme bývali i Já jsem se po 1 roku odstěhoval a on tam zůstal.
Teď po 4 letech co to platil musel z bytu odejít, protože mu vypršela nájemní smlouva.
Ale co se stalo volal mě, abych zrušil ten Internet já ho zrušil, ale je tam
3 měsíční výpovědní lhůta a už to neplatí ty 3 měsíce.

A já nevím co mám dělat, protože je smlouva na mě, ale platil to bratrova ze svého účtu. On to chtěl.

Tak jsem se chtěl poradit co v takovém případě mohu dělat.

Děkuji moc za pomoc.

Radim

Pokud je ve smlouvě stanovena 3 měsíční výpovědní lhůta, tak samozřejmě, že vzniklý dluh budeš muset uhradit. Okamžitě bych tam zavolal a zkusil se s nimi domluvit, i když pochybuji, že se domluvíš. Každopádně je asi nebude zajímat, že jsi smlouvu uzavřel na sebe ale internet využíval bratr. S největší pravděpodobností po tobě budou vymáhat za 3 měsíce nezaplacení a pravděpodobně i penále. V jaké výši jsou penále by ses měl dozvědět ze smlouvy případně z všeobecných podmínek.