Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vyzvednutí občanského průkazu

Zdravim ,dnes při výměně občanského průkazu:

-po sepsání žádosti u úřednice
-po vyfocení a vyplnění údajů co do něj příjdou
-po podepsání.

Mi vrátili občanku starou s ustřiženým rohem + leták na kterým je něco o bezpečnostním kódu BOP k vyzvednutí nového OP.

Píše se tam něco v tom smyslu že až si půjdu pro tu novou občanku za 30 dní, nahlásím úřednici ten BOP na jehož správné kombinaci mi bude tento doklad vydán.Po špatném zádání BOP mám dva opravné pokusy.Pokud zadám tento BOP 3x špatně vydání dokladu nebude možné.
Datum a můj podpis.

TEN BOP to mi pošlou domů nějakým doporučeným dopisem, nebo kde ho vemu, nebo co to je?

Ptám se proto že dřív sem vyplňoval pouze žádost donesl 2 fotky a oP jsem měl na počkání hotové bez nějakýho BOP.

dík za odp.

aha, tak až si pro ni půjdu zvolím si ten PIN a pak mi jí dají. už jsem doma. Ty propagační letáky jsou napsaný tak že jsem z toho vyčetl to že jsem si ho měl zvolit už při žádosti a za měsíc oproti jeho zadání na úřadě mi jí občanku dají.

Takže díkec za rady a pevný nervy.

až to někdy v budoucnu bude fungovat, tak nebudou údaje z občanky na ouřadě opisovat, ale přečtou si je čtečkou stejně jako třeba bankomat čte platební kartu. A stejně jako v bankomatu budete muset zadat PIN, aby se poznalo, že to není ukradená karta/občanka. Myšlenka dobrá, jenom zatím k ničemu.