Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde zjistit, kdo bydlí v družstevním bytě?

Koupil jsem družstevní byt. Mám smlouvu s družstvem, jsem členem, mám podepsaný nájem bytu. Byty se budou převádět do osobního vlastnictví. Ustavující schůze SVJ už proběhla a soudkyně to schválila. Čeká se, až to nabude platnosti.

Jak zjistím, jestli se předchozí družstevník/majitel bytu odstěhoval( změnil trvalé bydliště )?

občas je to poznat i podle blbých reklamních dopisů, které tam třeba příjdou na toho dotyčnýho.

Kdyby něco takového pomohlo v odhalení, zažádal bych na základě výše vypsaných podkladů o zrušení trvalého bydliště dotyčného na MÚ.

Když ten odstěhovaný není napsaný na schránce, tak mu nic nepřijde, počta to vrací zpátky. O zrušení trvalého pobytu na příslušném městském či obecním úřadě může žádat majitel nemovitosti.
Jak je uvedeno výše, číslo bytu není uváděno v adrese trvalého pobytu. Jen obec, ulice (jsou-li v obci) a číslo domu. Je tak těžké to pochopit?

hele známe obětavost, znalost, pamatováka a bůh ví co české pošty. Správně by se to nemělo ale kolikrát mi místní pošta furt doručuje korespondenci na starou adresu, i když tam dávno nejsem, protože maj pamatováka a kolikrát zafunguje i někdo z rodiny že to od nich veme.

to co jsem psal o těch letákách to byl jen příklad jak třeba poznat že tam furt má nebo někdo trvalé bydliště.

Jasně, kolikrát bába ani na schránky nekouká (jestli třeba z ní zmizelo jméno) a nafrká to tam. To jo. Ale měli by na to koukat a nejsi na schránce - zpět, odstěhován. Na té staré adrese je schránka označená jak? Jestli se jmenuješ třeba Franta Vosáhlo a na schránce je Vosáhlovi, tak není divu, že ti tam doručují. Lepší a jistější je napsat na schránku jména jedno po druhém.
Furt ale meleš svou - trvalé bydliště má někdo evidovanou na adrese, ne na čísle bytu nebo v bytu. Fakt už nevím, jak to napsat pochopitelněji...

No a jak je teda označená ta schránka? Jestli ti tam chodí zelený pruhy, tak tam zřejmě máš trvalý pobyt. Navíc ty zelený se ukládají, i když se adresát odstěhoval - ať tam bydlíš, nebo ne, tak se zelený pruhy ukládají. Když je pak po deseti dnech kam vhodit (schránka označená příjmením shodným s tvým), tak tomu nic nebrání a nastane fikce doručení.

No dobrý, tvůj problém. Správný postup je následující:
- přijde zelenáč někomu na adresu úřadu
- není to kam a komu oznámit (logicky, adresát na úřadě nebydlí), tak se to nechá ležet na počtě
- po deseti dnech se to vrátí s důvodem, že na adrese nemá adresát schránku. Hotovo.
Podle toho jak to popisuješ, ta ves bude nějaké uskupení osmi chalup :-)

těsně vedle. je nás tu povícero.asi 700 z toho cca 60 lidí na oÚ. je zbytečný to lámat přes koleno.k pointě dotazu to má přínos jen ten že takhle se dá třeba laicky bez obíhání zjistit že tam má někdo to trv. bydliště a na základě toho se dá pídit a rušit.

vem si že se naši rozvedli někdy před osmi lety, prodal se barák, tatík zmizel neznámo kam a furt novým majitelům chodili do schránky jeho dopisy a ty na základě toho ze strachu požádali ten náš OÚ o zrušení trv. bydliště, které mu taky zrušili cca před měsícem.

Tohle by mohl být podobný případ, kdy se tam zatoulá co nemá a na základě toho zrušit-zjistit zda tam někdo trv. bydliště nemá.

A jsme zase na začátku:

číslo bytu není uváděno v adrese trvalého pobytu. Jen obec, ulice (jsou-li v obci) a číslo domu

Ať se napíšou na schránku, na dveře od bytu a zvonek a je to. Jakmile se tam objeví něco, co patří dřívějším majitelům, tak to jít na poštu omlátit bábě o hlavu. Hotovo, odchod na párek.