Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autorská práva v hudebním klubu

Zdravím! Napadlo mě, že by bylo zajímavé provozovat hudební klub. Jenže teď řeším dilema, zda nebudu mít problémy s autorským zákonem. Když bych pouštěl novou hudbu, buď celé nahrávky nebo remixované, mohlo by z oho něco být?
Předem děkuji za odpovědi.

V autorském zákoně jsem se shodou okolností nedávno hrabal, bo mi do prodejny přišli zákonem posvěcení vymahači výpalného z OSA. Troufnu si tvrdit, že pokud by tam pouštěl/hrál své vlastní skladby a nenechal by se těmi zmrdy zastupovat, tak může mít nějakou OSU na salámu...

P.S. Což ale asi určitě nebude případ zadavatele, takže to jen tak na přilepšenou :-)

no nevim tak jsme treba paranoidni nebo radsi opatrnejsi, to zastupovani v tom mas pravdu, nemusi jim platit a nechat se zastupovat, ale tady jde o to ze ani v tvym vlastnim songu navic verejne reprodukovanym nesmej zaznit jiz zname melodie nebo si prilepsovat necim jmenem nebo nazvem,Bych tohle neriskoval a radsi se zaregistroval ale jak pises to neni asi pripad tazaztele.

To už by bylo na širší debatu (plagiatorství apod.). V podsatě jsem to myslel tak že kdyby Tom Klus nebo Jára Rukavica se nenechali zastupovat těmito novodobými mafiány a hráli jenom své skladby, tak si můžou založit jakýkoli hudební klub chtějí, klidně třeba koncert pro 100.000 lidí a osa by si mohla tak max koupit vstupenku ;-)