Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Placeni zdravotniho a socialniho v 17

Zdravim. Je mi 17 let a chci ukoncit studium. Musim se v 17 letech prihlasit hned na pracovni urad a platit si zdravotni a socialni? Pripadne kolik je cena? Dostanu nejake prispevky, kdyz jsem tam prihlasen, pripadne kolik? Nebo jak to vlastne je? Predem moc dekuji za odpoved. :)

Na místně příslušném úřadě práce to nevědí? A co Tomáš Houslička nebo Honza Matůček, ti také nevědí?
Za pojištěnce, evidované na ÚP platí zdravotní pojištění stát. Sociální nikoli. Na podporu nárok není, nanejvýš na dávky v hmotné nouzi, max. 3410,- Kč.