Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Příspěvek na bydlení

Dobrý den,
žiji sama s dvěmi dětmi a můj měsíční příjem vč. alimentů je 6000,-Kč, protože jsem ještě na rodičovské dovolené s nejmladším dítětem.
Bydlíme v dvou generačním rodinném domě s rodiči já v druhém oni v prvním patře,každý máme svou bytovou jednotku, kde řádně platím nájem 5000,-Kč měsíčně vč. všech poplatků, což je bezva, ale měsíčně mi zbývá 1000,-Kč což je bída.
Chtěla bych si zažádat o příspěvek na bydlení, ale na sociálce mi bylo řečeno, že nemám nárok, že budou započítáni všichni, kdo v domě bydlí, tedy i rodiče. Jde to nějak udělat a co bych potřebovala, aby rodiče do tohoto započítáni nebyli? Přece se neodstěhuji někam do jiného bytu, jen abych dosáhla na příspěvek na bydlení.
Nikdo mi u nás neporadí ani nepomůže.
Příspěvek na bydlení by mi momentálně velmi pomohl.
Přece nemůžu být trestaná za to, že jsem se kdysi rozhodla žít v dvou generačním domě.
Prosím poraďte, určitě nebudu jediná, kdo má stejný problém.
Děkuji moc.

Bylo by jedno řešení. Vy se odstěhujte do jiného bytu, kde dosáhnete na příspěvek na bydlení a rodiče ať pronajímají Váš byt někomu jinému, od kterého budou dostávat určitě víc, než 5000 Kč. Případný rozdíl Vám mohou dávat. Nebo se s rodiči dohodněte, že jim budete platit pouze zvýšené náklady na dům, související s Vaším bydlením. To zase nebude těch 5000, takže opět byste na tom byla lépe.

Ne, ne. Domluvili jsme se, že budu po odchodu muže platit 5000,- Kč včetně jídla, ale je to zatím na přechodnou dobu, než bude moci jít nejmladší do školky a já si najdu práci, ale i tak. A nikde není napsáno, že když bydlím v domě s rodiči, že mě musí živit. Už mají také svoje léta a bydleli jsme tu i s manželem a máme v domě svůj vlastní byt. Tyhle fígle má v malíčku možná jiná skupina lidí, ale tohle by mě ani nenapadlo. To máte představu, že já neplatím nic, nechám se živit od svých rodičů a chci to využít na sociálce. Stejně tak bych jim mohla říct, že platím nájem daleko vyšší že?
Jde vidět, že jste se nikdy neocitl v podobné situaci.

Pokud nejsou v domě 2 bytové jednotky (musejí být řádně zkolaudovány) pak bydlíte všichni v jedné a tedy jste společně posuzovanými osobami.
Upozorňuji, že pokud platíte za nájem, příjemce peněz je tento příjem povinen uvést v daňovém přiznání.

v tomhle duchu se to neslo a nese obcas u nas.

Paradoxne tchyne tvrdi ze materska neni nemoc je blba ale nema cenu ji neco vysvetlovat a prit se o tom.

Jeji nazor neprosazuju ale bylo by to pro vas reseni.Nejaky castecny uvazek apod.Babnicka dedecek na par hodin denne pohlidaji ne?

Anebo doporucim nebyt sama sehnat noveho hodneho tatinka ktery by pomohl se splnemim snu.