Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Televizní a rozhlasové poplatky

Dobrý večer,
můj bratr asi tak 3 roky po přestěhování do jiného bytu dostal od ČT dopis s čestným prohlášením,že není evidován jako platič se zjištěním od dodavatele elektřiny. Bratr mi vysvětluje,že je v hmotné nouzi a nemá příjem a tak nemusí platit.Vím,že je po operaci a tak má problémy sehnat práci. Po přistěhování je ale oznamovací povinnost tyto změny nahlásit,ale on se ani nepřihlásil. Nyní má brouka v hlavě a bojí se pokuty.
Co by vlastně měl udělat pokud není pozdě něco dělat?

Pokud jeho čistý příjem za uplynulé kalendářní čtvrtletí je nižší než 2,15násobek životního minima, měl poslat čestné prohlášení s touto informací provozovateli služby. Ten si může vyžádat potvrzení o výši příjmu.
Pokud se k poplatků ani nepřihlašoval, radil bych "zatloukat" :-)K doplatku za koncesionářské poplatky se ještě přičítá pokuta 10 000,- Kč.

jeste k tomuhle:

Co kdyz k reprodukci rozhlasoveho a televiznoho vysilani pouzivame vyhradne PC - internet -wifi? Je nutne hradit ty poplatky?

Ja vim ze se pise v tom zakone ze se plati za rozhlasove televizni prijmace ale to podle me PC neni.

Navic kdyz je dnes potreba k tv vysilani DVB-T tuner, ktery kdyz nemame (ani klasickou tv a radio) nejsme schopni to vysilani pozorovat tudiz ani platit...

Nebo se mymlim?

budou vyžadovat doložení aktuálních příjmů z úřadu práce o tom braní příspěvků

otázky a odpovědi z ČT, mají tam kontaktní telefon, řešil bych to po telefonu co chtějí přesně poslat doporučeně
https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/faq.php?id=1 0

životní a existenční minimum tady
zivotni_min

pokutu vysolí v celé výši 10tis.Kč + ty 3 roky v sumě všechny ušlé poplatky, ale jen v případě, že by se neposlal do 30 dnů čestné prohlášení nebo dokumentaci o nízkých příjmech podle zákona

Podle info.ČT je poplatník přihlášený přes SIPO povinen místně příslušné provozovně pošty písemně doložit okolnosti prokazující osvobození od povinnosti platit za přijímač poplatek.

348/2005 Sb.
§8
(2) Poplatník je povinen oznámit provozovateli vysílání ze zákona, popřípadě pověřené osobě, že se
stal poplatníkem, a to do 15 dnů ode dne, kdy se jím stal; tento den je poplatník povinen uvést v oznámení.
Tato oznamovací povinnost se nevztahuje na osoby osvobozené od rozhlasového nebo televizního poplatku
podle § 4 odst. 1 a poplatníky, kteří podle § 5 odst. 2 neplatí rozhlasový nebo televizní poplatek.

To by tedy nemusel vůbec oznamovat.Omlouvám se,že to tu tak podrobněji rozvádím,ale než tam bude volat,tak aby věděl co má říkat. Hlavně Vám tu všem děkuji za odpovědi a doufám,že to pomůže více lidem.