Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Darovani

Dobry den,
muj tatinek by chtel rozdelit svuj majetek mezi mne a bratra, asi nejlepe prostrednictvim darovaci smlouvy. Jednalo by se o dve nemovitosti, pri cemz kazdy z nas bychom dostali jednu. Muzete mi prosim poradit, co vse je potreba, aby to bylo z pravniho hlediska v poradku. Dekuji za radu.

Záleží pro jaký účel. Pokud jste s bratrem dohodnuti a neexistuje nikdo, kdo by mohl v budoucnu darování napadnout, není třeba vytvářet nic speciálního. Státu je to jedno, v tomto případě (jde o nemovitost zapsanou ve veřejném seznamu - katastru nemovitostí) musí vlastník projevit svou vůli písemnou formou.

Stačí uvést nezbytné údaje. Vhodný vzor je třeba zde.