Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zákon o ochraně osobních údajů

Dobrý den, před měsícem jsem využil od jedné firmy tzv. sms půjčku před výplatou. Řádně jsem uhradil. Po úhradě jsem jim napsal, že ruším souhlas s dalším nakládáním a zpracováním mích osobních údajů. Jejich odpověď: k Vaší žádosti o ukončení zpracování Vašich osobních údajů uvádíme, že tyto údaje, které se vztahují ke smluvnímu vztahu, který byl založen smlouvou 954315001 uzavřenou mezi naší společností a Vámi, a který trval od 22. 7. 2014 do 21. 8. 2014, zpracováváme na základě § 5 odst. 2 písm. a) zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů. Plníme tak povinnost vyplývající zejména z daňových a dalších právních předpisů. Zpracováváme takto pouze pro tento účel nezbytné údaje, a to po dobu 10 let od konce smluvního vztahu. Toto se mně zdá jako nesmysl. Tuto povinnost nařizuje ČNB bankovním institucím ne? A ne nějakým lichvářským firmám co poskytují sms půjčky. Před rokem jsem měl u jiné firmy rovněž sms půjčku a tam to zrušení poskytly ihned.... Děkuji za odpovědi

Já to vidím podobně jako Ara.Těch 10 let to asi uchovávat musí,ale nesmí to používat ve svých databázích,kterými otravují s dalšími nabídkami.Takže pokud sami odpověděli na oznámení se zrušením souhlasu,tak to asi tak sami provedli.Některé firmy ani neodpoví.Když otravují dál,tak jim důrazně odpovídám,že vše začnu přeposílat na ÚOOÚ a je hned klid.