Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Všeobecné podmínky UPC....

Zdravím, mám otázku, zemřel mi otec, a měl kabelovku a internet od UPC.
Zaslal jsem jim kopii umrtního listu, s tím, že otec zemřel a že služby již nikdo nevyužije, tak ať to zruší, a ať si jejich technik přijde pro setobox a modem.
Ale oni mi odepsaly, ohánějic se všeobecnými podmínkami UPC, že jim prý ty věci mám zaslat na své naklady někaj do Nymburka..

Tak se ptám, jestli to vůbec po mě můžou chtít, nejsem jejich klientem, nic jsem jim nepodepsal.. proč prostě nepřijde jejich technik, který to instaloval a donesl, aby si to zase vzal a vrátil do UPC.

Ptám se jen na Váš názor.

Děkuji

Můžou.

Ty jako dědic,kdyby jsi nezažádal o zrušení té služby(smlouvy) dál by se využívala a musela platit.

Spíš jste byl až moc aktivní, po zaslání úmrtního listu a následném zrušení služby na otcovo jméno jste měl počkat na to jestli se UPC neozve samo.Je to blbý v takové situaci ale mají na to nárok.

Stejně si myslím že v takovýchhle případech, Vám ten STB s modemem propadne-nechají Vám to.Mají je již už určitě dávno xkrát zaplacený.Jen přestane jít ta služba.

Nevím na základě čeho předpokládáte, že je tazatel jistým dědicem, nemusí tomu tak být (nemusí pokud vím ani dědictví přijmout). S modemem se také pletete, modem bude tato firma vymáhat soudně a naúčtují vám za něj několik tisíc Kč i když je to odhaduji krabice za pár set kč. Pokud k neoprávněným výhružkám od nich dojde, je dobré nechat dlužnou částku překročit určitou větší hranici, jinak riskujete, že narazíte na nekvalitního soudce, ten rozhodne v jejich prospěch a protože jde o malou částku nemáte možnost podat odvolání a jste v zádeli.

Ale ta otázka spadá do kategorie dědictví, OP je překvapen podmínkami UPC, mohl se dědictví zříct a UPC by ho vůbec netrápilo :-) dědictví je dvousečná zbraň, každý si snad myslí, že dědictvím jen sebere zisky a zemřelého dluhy se hodí jednoduše do kanálu :-O