Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Opravnena pokuta?

Dobry den. Tak se mi stala nemila vec. Jezdim kolem druhe domu z prace a v tu dobu se proste nikde kolem domu neda zaparkovat nic vetsiho nez Fabia (Ukrajinska v Brne). Nechal jsem tedy auto na „vjezdu“, ktery je videt zde https://maps.google.com/maps?q=brno+ukrajinska&hl= cs&ie=UTF8&ll=49.168587,16.585151&spn=0.001401,0.0 02674&sll=37.0625,-95.677068&sspn=39.235538,87.626 953&t=h&hq=ukrajinska&hnear=Brno,+%C4%8Cesk%C3%A1+ republika&z=19&layer=c&cbll=49.168587,16.585151&pa noid=9qhXIW8kwPvlfYPl01064A&cbp=12,152.03,,0,14.17 . Vjezd nikam nevede, je to zpevnena plocha a nikde tam neni zadna znacka ani nic jineho. Je tohle stani opravdu na pokutu? Mockrat dekuji

minimálně to jest na odtah vozidla.

Na základě čeho? Je tam nějaké značení? Žlutá čára? Není. Jak můžeš vidět, popelnice stojí kousek opodál, tohle pro popeláře není.
Ani pro hasiče. Místo pro hasiče bývá vymezeno značkami "Zákaz zastavení" a dodatkovou tabulkou s textem "Nástupní plocha pro požární techniku".
Tam bych klidně zaparkoval taky.

Na odtah to rozhodně není-nebrání to provozu na komunikaci.Na druhé straně ovšem může být ten vjezd chápán jako nájezd na chodník třeba pro vozíčkáře,zvlášť pokud je bezbariérový bez nějakého schodu nebo obrubníku.A ten by měl zůstávat volný.Záleží na tom,jak to berou strážníci a úředníci na magistrátu.

Taktéž ne,plocha by musela být označena žlutým rámováním,nebo velmi podobným způsobem. Nic z toho tam není.Nedá se to chápat ani jako nájezd pro vozíčkáře. Pokud to tak nájemník myslel,musel by být přerušen obrubník a vytvořen zpevněný nájezd. Ne pár někde ukradených dlaždiček.

Tohle vypadá na "travnatou plochu" mimo komunikaci. Je třeba přihlédnout k tomu, jestli to je soukromé či v majetku města/obce. Takže zákon o obcích a část veřejné prostranství, chce to pak prostudovat vyhlášku jakým způsobem se staví k veřejnému prostranství a jeho využití. Defakto ve finále je to jen o tom jaký lístek s jakým textem a výčtem paragrafů tam dá městapo a pak je třeba se radit. :-)

Když dojde na ty paragrafy tak všeobecná odpověď je pak tady v části "Návod".
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=20140 10501

Ze starousedlíků se může najít někdo kdo sjedná spravedlnost po svém (chytne rapl bez ohledu, že tam nic napsaného být nemusí) demolicí auta, zažil jsem to, proti tomu je obrana nulová a na sídlišti jsou všichni slepí a hluší.