Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uřad práce

Zdravím mam takovou otázku. Dneska jsem byl na UP se zaevidovat a kvuli Potvrzení o vyši výdělku a potvrzení o studiu mam první schůzku domluvenou až na 21.10.2014. A já mam tedy otázku když chci práci na plnej či poloviční úvazek mužů si ji najít už teď nebo musím čekat až do první schůzky a až potom jít do práce a odhlasit se z UP. Moc se v tom nevyznám. Děkuju za radu.

Při registraci jste byl poučen o svých právech a povinnostech,
obdržel jste i jejich výtisk (doporučuji pročíst).

Práci si samozřejmě můžete hledat sám.
Veškeré změny jste ale povinen ÚP oznámit
a doložit do 8 kalendářních dnů.

Výjimkou je tzv. nekolidující zaměstnání s výdělkem/odměnou
do 4.250 Kč měsíčně, které byste ÚP musel oznámit a doložit
nejpozději v den nástupu.

Do 8 kalendářních dnů musíte nahlásit změnu i zdravotní pojišťovně
(zajděte tam s potvrzením o registraci na ÚP).

Pokud si najdete práci dříve, zajdete s pracovní smlouvou
na ÚP ukončit evidenci. Můžete se zprostředkovatelce předem
ohlásit telefonicky, ale můžete tam zajít i bez ohlášení.

Viz:
Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání