Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úrád Práce - nahlášení na pojištovnu

Zdravím mam takovou otázečku. Před pár dny jsem se byl přihlásit na Úřadu práce a za 20 dnu mam první schůzku. Na pojištovnu se chodí až poté první schůzce nebo musím teď ? Blbec jsem to poučení zapomněl na úřadu. A ještě jedna otázka přišla mi nabídka na práci na plnej úvazek, vím že to musím pak nahlásit na pracák aby mě odhlasili ale musím pak jít taky na pojištovnu nebo to už se nemusí ? Děkuju za vysvětlení.
Změna kategorie, původně: Občanské právo (karel)

Na pojišťovnu by jsi měl jít vždy, když máš nějakou změnu. Z vlastních zkušeností stačí vše doložit jednou za 2 roky, sice trochu prskaj, ale když to máš v pořádku, tak mají celkem smůlu. Když jim platíš, tak ti tvrdí, že o tom nic neví a že jim to musíš dokládat, když jim neplatíš, tak o tom ví vše. Myslím si o nich svoje a podobné papíry dokládám co možná nejpozději, abych je nasral.

na pojišťovnu si měl jít hned po registraci na ÚP.můžeš tam zajít i do osmi dnů po té registraci ještě pindat nebudou.

jde o to že při kontrole ti pošlou dopis(třeba i za půl rok) že dlužíš protože i když už to za tebe bude cálovat ÚP bo zaměstnavatel oni to nemůžou vědět.

Budeš pak muset stejně na tu pojišťovnu psát nebo dokládat kde si těch 20 dnu byl(kdo to platil,jak dlouho apod.)

k druhé otázce je to samé, měl by si tam zajít, nahlásit to, můžeš se na vyprdnout, nic moc se nestane, ZP ti bude placeno řádně od zaměstnavatele ale oni ti stejně pak při nějaký kontrole zašlou zbytečně výzvu k doplacení.

Změnu musíte zdravotní pojišťovně nahlásit
a doložit do 8 kalendářních dnů od registrace na ÚP.

Po nástupu do zaměstnání by Vás měl do 8 kalendářních dnů přihlásit
zaměstnavatel, ale ne všichni zaměstnavatelé své povinnosti plní.

Takže po nástupu do zaměstnání bych doporučila tak po 14 dnech
na pojišťovnu zajít zkontrolovat, jestli je vše v pořádku.
(Pro jistotu bych si to zkontrolovala i u OSSZ.)

–––––––
Odkazy:

Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání

Poučení uchazečů o zaměstnání (formát PDF, 185 kB)