Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem musím se hlásit na ÚP?

Dobrý den, smouva HPP mi končí v pátek 31.10.. Druhý HPP začíná 3.11.. Musím se na 2 dni hlásit na úřad práce, i když to nejsou pracovní dny? Nebo si budu muset za tyto dny doplácet zdravotní pojištění?
Děkuji za odpověď Petra

nemusíš, jde o to si doplatit ty 2 dny(zdr.+socku).Jsou s tím lítačky jak s tím placením tak s tou krátkou registrací na ÚP.

je na tobě zvážit jestli je lepší si oběhat si ČSSZ a ZP a doplatit to(po tom 3.11 až budeš zaměstnán) nebo si vystát tu frontu na ÚP a nechat je to zaplatit.

Pane rádče, omlouvám se nechtěl jsem urazit.

jak je tedy možné že mě při střídání zaměstnání, kdy jsem v prvním končil 9.11 a do dalšího nastupoval 11.9 přišlo předvolání na místní ČSSZ a musel jsem si to na místě doplatit a nedávno dokonce exekuce kvůli pár korunám od VZP.

asi pokrok, nebo já nevim už.

Mně se omlouvat nemusíte, mne jste nesmyslem nenazval.

–––––
U Vás šlo pravděpodobně o jinou situaci, navíc je
v případě, který zmiňujete, cca 10 měsíců ...

Nebo to byl překlep?
Jestli jedno zaměstnání skončilo 11. 9. a další začalo
9. 11. byl by tam jeden celý měsíc (1. až 31. říjen),
kdy bylo nutné si zdravotní pojištění zaplatit sám.

Podívejte se do dokumentace k exekuci, případně
do výzvy VZP k úhradě – tam byste měl vše najít
(v příloze výzvy od VZP by měl být rozpis).

–––––
OSSZ (ČSSZ) řeší sociální pojištění.
Sociální pojištění je povinné pouze pro zaměstnance a OSVČ.
Nikdo se k němu nemůže přihlásit dobrovolně (hradit si je sám).
Dobrovolná účast je možná pouze u důchodového pojištění.

Co přesně stálo v předvolání na OSSZ?