Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Licence pro potisk triček

Dobrý den,
před nedávnem jsem se rozhodl spustit svůj vlastní tričkový web.

Rád bych se nějak odlišil a nechal vytvořit parodické designy se tvářemi známých osobností jako např. zde (nejedná se v žádném případě o reklamu, jen o příklad).

Otázka je jednoduchá: Potřebuji licenci? A jestli ano, tak jak ji získat? (pochybuji, že by například daný web získával licenci ke všem osobnostem, navíc přinejmenším část z nich by za ni požadovala ranec)

Děkuji předem za všechny případné odpovědi, PreGoldex.

(P. S. Stejně tak by mě zajímalo autorské právo k ostatním věcem, např. filmové hlášky, hry a podobně)

každá osobnosť má svojho manažéra,agentúru,ktorí takéto licenčné a reklamné záležitosti vybavujú,takže si ich vyhladajte a podmienky vykonzultujte ......v dnešnej dobe nepochybujte o tom,že prakticky každý,kto sa takýmto niečim zaoberá má na to patričné licencie a doložitelné povolenia od vlastníkov autorských práv,je to lacnejšie ako finančne vysporiadavať súdne spory a pokuty za porušenia autorských práv....

Abych to upřesnil, jednalo by se o karikatury.

Například mě zajímá takový Kim Čong Un či Louis De Funes, a to tedy netuším, kde bych k nim sehnal práva, když je jeden nedostupný a druhý po smrti... a přitom se jejich trička prodávají...
Nějak se mi tomu nechce uvěřit, když ty tričkové weby nabízejí stovky triček z diametrálně odlišných oborů, a navíc, některé např. politicky známé osobnosti by se určitě nenechali takto parodovat...

Musí v tom být nějaký fígl, jinak si to neumím představit...

ohladne funesa francúzsko nieje tak ďaleko,takže nájsť francúzsky herecký ochranný zväz nebude problém,takisto autorov fotografií a ich zastupujúcu agentúry,čo sa týka severnej koreje,tam si starosti robiť nemusíš,fígle v tom nehladaj,copyright je copyright,ochranné zväzy a umelecké a iné zastupujúce agentúry existujú v každej civilizovanej krajine,fígel je snáď len v tom ako čo najjednoduchšie získať doložitelné povolenie použiť niekoho podobizňu,a iný audiovizuálny materiál na ďalšie komerčné účely a s nimi spojenú ďalšiu reprodukciu

No tak tohle raději nezkoušej vůbec,jinak po tobě půjde fůra amerických právníků.
DC_Comics.
Stačí případ Batmobilu.
Tisknout to můžeš až po dohodě a odsouhlasení předloh majiteli autorských práv,sepsání smlouvy a zaplacení poplatku-paušál nebo od kusu.
Jinak můžeš časem čekat i zásah celníků a vyberou Ti všechno jako vietnamcům na tržištích.Zabavení ale neruší případnou pozdější pokutu od DC.

Tak si přečti třeba TOTO,máš to i přeložené do češtiny.Ono to dokonce patří do Warner Bros,proti těm bych moc nebojoval.Ti mají obraty i zisky v miliardách,tak asi nevyčíslí případnou škodu a ztráty na pár dolarů.Dole máš kontakt na jejich Copyright Agenta.Anglicky snad umíš,abys mu nepsal česky.Další stránky si už zkus najít sám.

to by bolo tiež porušenie copyrightu,tvorba derivátov z originálov tiež obvykle podlieha licenciám,alebo nieje dovolená vôbec,pokial chceš obchádzať zaužívané a platné predpisy,je to výlučne Tvoj problém,prípadné riziká už pôjdu na Tvoje triko,ak Ťa niekto zažaluje,môžeš,res.musíš počítať s hocičím,pokial si myslíš,že v problémovej situácii Ti pomôže výhovorka,že podobnosť je čisto náhodná,ja som nevedel a podobné,tak skús.........