Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak odhlásit auto a používat ho nadále do lesa

Dobrý den, mému autu bude končit technická ale znovu už ji neprojde a opravovat tak staré auto se nevyplatí. Auto chci nadále používat na dřevo a synovo zaučování. Samozřejmě už nechci platit pojistku atd za auto které už téměř nebudu využívat. Je nějaká jiná možnost než depozit? A co všechno kvůli tomu případně mám vyřídit. Předem děkuji

legálně nelze...požádat místní hasiče o vystavení povrzení o ekologické likvidaci vozidla.Záleží pak na jejich dobrovůli zda ho vystaví.

jestli ho vystaví zaslat kopii na pojišťovnu, s originálem zajít na místní Městský úřad a na jeho základě požádat o vyřazení vozidla z evidence MV.

Předpokládám, že tazatel disponuje nějakou inteligencí a to, že s vozidlem bude chtít jezdit nevybalí na úřadě.
Úřadu nechť předestře jedno z naznačených využití a pak s tím nakládá jak libo. Pochopitelně, když ho s tím v lese (kam nesmí s autem) chytí, tak má průser. Ale to snad ví, ne?

já nemluvím o rušení.dle mýho názoru na to na Mú s*erou a je to dobře, jinak by se ozvala dávno slavná ČKP s tim jejich Sokolem...ale co to je 9 let si počkaj až to bude nějakej pořádnej peníz.

Vím že se to prostě musí prodlužovat, pokud to neprodloužíš nebo to tam bude "nějakej ten pátek ležet" vyzvou tě abys auto z evidence ekologicky vyřadil bebo nadále používal a platil PR.

Slyšel jsem i fámu že když je to vozidlo tam enormně dlouho automaticky ti ho vyřadí sami,řekl bych že to je nemožné.

Lidi, kde berete takový informace.
Dokud nevstoupí platnost novela zákona, jednáme stále po staru. Úřad nemá žádné páky, aby někoho donutil dát vozidlo do provozu. To opravdu nejde.

Dáte vozidlo do depozitu a hotovo. Mám tam značky již mnoho let a nic se neděje.

Depozit a čkp nemá souvislost. Jaký sokol se má ozvat? Jaká je promlčecí lhůta?

Fámy se šíří rychle..

pane Cukrář, mám vlastní zkušenost s tím že ten depozit "není věčný" je pravda že jsem ignoroval výzvy od tehdejšího DI a následně MÚ ohledně uložení značek v depozitu, už bych ty výzvy horko těžko hledal.

Jde o to že se mi pak následně ozvalo ČKP s výzvou doplatit PR-respektive ten jejich příspěvek, když jsem to ignoroval přišel mi kolikrát návrh na mimosoudní vyrovnání od Judr. Sokola a po další následné ignoraci i exekuční příkaz.

od jednoho:

foto BruceWayne

BruceWayne 27.11.2012 14:34
Stačí mít jen malý techničák
S malým techničákem navštívit úřad a ohlasit ztrátu "velkého" TP. s tím, že chcete vyřadit auto a duplikát nepotřebujete 1. Vyplnit -Žádost o vyřazení vozidla s registru vozidel. 2.Vyplnit -Prohlášení a napsat jako další využítí vozidla jiným způsobem např. králíkárna a zahradní traktor. 3.Zaplatit poplatek a obdržíte velice důležitou papírovou věc- Žadost o výdej dat z registru! A TO JE VŠE! Není v tomto případě nutný doklad o ekologické likvidaci!!! Auto lze pak prodat na díly, nebo ho prostě rozebrat a dát do šrotu a když žádné není, tak o to méně práce

kamzl, neznám Váš případ, ale nedovedu si představit výzvu evidence vozidel, a dalších orgánů, jak Vás chtějí přinutit dát vozidlo do provozu, když nemáte technickou kontrolu, a tu nemůžete udělat, páč Vám chybí takový čudlík do motoru, který nemůžete sehnat a nenmáte na něj peníze.

To že se Vám pak ozvalo čkp je nějak mimo mísu, páč nechápu proč, když vozidlo bylo dočasně vyřazeno z evidence a nemusí mít pojištění.

Kamzle, dovolím si vyslovit názor, že někde ve Vašem popisu situace je nepravda, nebo špatné iformace.

Vám přišel exekuční příkaz od soudu? Za co?

To že se Vám pak ozvalo čkp je nějak mimo mísu, páč nechápu proč, když vozidlo bylo dočasně vyřazeno z evidence a nemusí mít pojištění.

Je možné že mu čkp poslala výzvu neoprávněně (nic výjimečného), mě už taky přišel liebesbrief že mam doplatit ručení za období co jsem měl značky v depozitu. Když jsem jim vysvětlil jak to je, tak bylo vše OK.
Kdyby to Kamzl s čkp řešil tak by ručení určitě nemusel platit. Sám píše že výzvy ignoroval a to se pak nemůže divit že to došlo až k exekuci i když ta pohledávka byla neoprávněná.

Jinak si myslím že s výzvami od DI a MÚ trošku lakuje.