Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dědictví ?

Ahoj, mám takový dotaz. Vsadila jsem se s přítelem, že on nemá pravdu v tom co tvrdí.

JEHO TVRZENÍ:
Když můj přítel přijde za mým otcem, který má 3 děti a není ženatý. Podepíše sním závěť, kterou nechají ověřit notářem, že vše odkazuje jemu a nám nic. Prý to jde.

MOJE TVRZENÍ:
Nemůže podepsat závěť o dědění třetí osobě, když svoje děti nevydědil a nemá žádný závažný důvod z vydědění. Nelze nás takto bezdůvodně vyškrtnout z dědictví.

KDO MÁ PRAVDU? DĚKUJI =)

Kdyby měla závěť ještě vydědění všech zákonných tříd dědiců podle zákona tak by se třetí osoba dostala na dědictví, v opačném případě je samotná závěť bez vydědění na vytření pozadí. A taky současně nesmí existovat dědická smlouva, která bere vše.