Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto ...

Zdravím, mám s bývalou partnerkou syna a příjmení má po ní a mne by zajímalo kdyby se vdala jestli můj syn může nosit příjmení případného manžela? Děkuji za odpověď.
add (karel)

loading...

Žádost může podat:

občan České republiky, popřípadě zákonní zástupci nezletilého občana České republiky
fyzická osoba, která není občanem České republiky, má-li povolen trvalý pobyt na území České republiky

Povolení změny:

Změna příjmení se povolí zejména tehdy, jde-li o příjmení hanlivé, nebo směšné, nebo je-li pro to vážný důvod.
Změna jména se nepovolí, žádá-li fyzická osoba mužského pohlaví o změnu na jméno ženské, nebo naopak, žádá-li o změnu jména na jméno zkomolené, zdrobnělé, domácké, nebo na jméno, které má žijící sourozenec společných rodičů. Vzniknou-li pochybnosti o správné pravopisné podobě jména, je žadatel povinen předložit doklad vydaný znalcem.
Změna jména nebo příjmení se nepovolí, jestliže by změna byla v rozporu s potřebami a zájmy nezletilého.