Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Neoprávněné zabavení řidičáku

Ahoj, mám takový dotaz.
Přítel, byl o velkých prázdninách na jedné akci. Přijel tam autem (Tuning), dělali blbosti a on srazil lampu v campu. Auto odstavil k chatce a šli grilovat. Po 5 hodinách přijela policie a řešila to. Jenže tady je ten problém. Přítelovi po 5 hodinách zabavili řidičský průkaz a nadýchal. Kvůli tomu mu zabavili řidičák, z důvodu podezření, že pil už když tu lampu srazil.
Ale on nepil a šel si dát pivo až potom, co šli grilovat.

2 měsíce se to nijak neřešilo, ani správní řízení nezačalo nic a jeho chytli bez řidičáku, když jel do práce autem. Napsali mu pokutu jako řízení auta se zabaveným řidičákem.

Teď ve středu má přijít ke komisi. Tak se ptám, je nějaká šance, že peníze dostane zpátky i když ho chytli i bez těch papírů? Je mi jasné, že si tímto uškodil, ale zabavili mu je neprávem, tak zda se to nějako anuluje.
Díky za odpověď.

Je nějaká šance, že mu ho vrátí? To, že se nesmí řídit bez řidičáku ví každé malé dítě. On to hold takto po**** a teď chci jen vědět co ho čeká u komise. Tak prosím o odpověď někoho, kdo tomu rozumí a zda jsou nějaké mezery v zákonech, jak by se to dalo okecat. Díky moc za jiné odpovědi, než že nemůže řidit bez řidičáku. :)

Wikane, asi špatně čtu,
položil jste dotaz:
Tak se ptám, je nějaká šance, že peníze dostane zpátky i když ho chytli i bez těch papírů?

a dostal jste odpovědí, že mu peníze nevrátí a vy napíšete, že Vám o peníze nejde.

Zdali mu vrátí řidičák, bude důležité podle spisové dokumentace, co je napsáno v protokolu.
Páč to co popisujete nemusí být v protokolu.

Osobně nevěřím, že někdo policie za mnou dojde, s tím, že jsem před 5 hodinami naboural....a td jak popisujete .
Tak to asi nebylo, nebo se řidič vyjádřil jinak, nežli píšete..

Musí na komisi přiznat svou chybu,ne se bude držet vaší rady a hledat mezeru v paragrafech. Jenom pořiznáním může docílit nížší doby zabavení ŘP. Klasika u takových případů býva 3-6 měsíců tramvaj a 15 - 25k pokuta. Neměl tam být ten alkohol.

Přítel prvně když porazil lampu(veřejně prospěšné zařízení, cizí majetek) měl ještě ve střízlivém stavu volat policii nebo se spojit s majitelem tý lampy a věc řešit.pak si mihl teprve popíjet...Tak by to bylo správně.

Někomu se holt nelíbilo že mu zničil lampu, nebo to mohl být všímavý kolemjdoucí co já vím.Tím že pil neřešil to si uškodil.

U komise mu tohle přičtou "k dobru". žádný peníze nevrátí ještě mu přidají.Záleží na tom jakou možnost si zvolí, jestli tu že zaplatí tučnou sumu a řidičák bude mít v čistírně třeba jen půlrok nebo tu opačnou.

Spíš to ale smrdí mařením úředního výkounu, tam jsou jiné sazby.Že se nic neřešilo za "2 měsíce" na to bych neřešil.Bez těch papírů kdyby ho nechytli a čekal jak se má jen za flastr první, mohlo se to obejít určitě s přijatelnější pokutou a čekaním na ŘP.

Tak se ptám, je nějaká šance, že peníze dostane zpátky i když ho chytli i bez těch papírů? Je mi jasné, že si tímto uškodil, ale zabavili mu je neprávem, tak zda se to nějako anuluje.
Díky za odpověď.

tak ona tazatelka zřejmě myslela "papíry" a napsala "peníze". Ale ono je to fuk, neb mu nevrátí ani jedno ani druhé.

Šance, že mu vrátí peníze či papíry je podle mě přesně nulová. Může být rád, když mu neosolí to "maření úředního rozhodnutí" (nebo jak se to jmenuje) za jízdu bez platného ŘP. Něco jiného by bylo, kdyby ho zapomněl doma.

Přítel se chová výrazně nezodpovědně už od samého počátku. Komu není rady, tomu není pomoci.