Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vyřazení vozidla z registru.

Dobrý den.

Zhruba v roce 2011 jsem si na sebe přepsala automobil a i pojistila na své jméno.
Vozidlo ale po celou dobu využíval můj otec.
Technická kontrola trvala do roku 02/2013

Po té můj otec se auta zbavil a to tak že ho odvezl do kovošrotu.
Po té přes svého známého auto nechal vyřadit z evidence.

Nyní mi přišlo z kanceláře pojistitelů platit cca.9000Kč za pojištění.

Jak se mohu bránit když už je auto více jak rok vyřazeno z evidence.

Co mě zaráží je že měl otec u sebe velký technický průkaz.
Řekla bych že pokud je auto vyřazené tak by technický průkaz mít u sebe neměl.
Nicméně v technickém průkazu je v úředních záznamech napsáno:
1.7.2013 Trvale vyřazeno č.j. 242/2013

Poradíte mi prosím jak teď postupovat abych se vyhnula placení onoho dluhu.

Děkuji za radu.

Dobrý den, tak už je to zhruba 12 dní co jsem poslala na kancelář pojistitelů kopii velkého TP přes jejich web bezpojisteni.cz
Stále vidím u průběhu komunikace "čeká na vyřízení"
Minulý týden jsem ještě pro jistotu poslala kopii TP na adresu ckp@creditexpress.cz
Dnes byl ve schránce dopis s dalším navýšením dluhu aniž by respektovali mé kroky.
Navíc se jedná o poslední upomínku mimosoudního vyrovnání.

To takhle opravdu jednají a mohou jednat?
Že neakceptují mé námitky?

Jak mám dále postupovat?
To tam opravdu sedí tak neschopní lidi, kteří se nepodívají na vlastní web nebo do emailové schránky?

Jsem už z toho dluhu zoufalá.

Volat na čkp?
Za ty roky co se tímto problémem zabývám, ješt telefonování nikomu nic nepřineslo.
Tam sedí cvičená osoba, která bude dokola tvrdit,
"že poplatek se musí zaplatit, nebo že klidně může přijít až exekutor. Splátky se navýší a budete pak platit hodně. Raději zaplaťte hned."

Lenko, každý den kontrolujte stav případu, pokud se tam objeví.."nemá vliv" ihned se ozvěte..

Dobrý den,
nedalo mi to a dnes jsem tam zavolala.
Paní mi řekla že je věc prozatím pozastavené a že upomínku poslali už předtím co jim dorazila kopie TP.
Kopie odeslána 8.10.2014 upomínka přišla včera. Už to je divné.

Nicméně mi řekla že se ještě ozvou jestli ten TP mám i když jsem jí říkala že ano a dokonce kopii mají a jestli bylo vozidlo vyřazeno.
Jako další věc je že na webu bezpojisteni.cz se změnil stav námitky na potvrzeno.
Teď mi asi nezbývá než zase čekat.

Dobrý den,

tak situace se změnila a to tak že zkrátily dny které mám zaplatit.
A to na od 13.06. do 30.06.2013

Zde je vidno jak postupovali:
AZyi.png

Částka se mnohonásobně zmenšila, ale stále mě zaráží že je započítaná částka za:
Náklady upomínání a vymáhání:1 626,4 Kč

Už jen proto že oni po mě celou dobu vymáhali něco na co vůbec neměli právo, až na těch 18 dní.

Vím že by to byl ode mě asi podraz, ale dala by se celková částka snížit až na nulu, když jim doložím doklad o ekologickém zlikvidování k datumu 13.06.2013

A je možné ještě nějak ¨bojovat s tou částkou za "Náklady upomínání a vymáhání:1 626,4 Kč" ?
Děkuji za odpověď.

jako že dodáte doklad, že vozidlo bylo zlikvidování ještě za dobu pojištění, avšak uředně bylo vyřazeno až 1.7.?
Ano pokud seženete doklad, nebo prokážete, že nebylo provozováno, tak po zlouhavém boji Vám případ ukončí. Ale z velké zkušenosti, vyhrává ten, kdo déle vydrží.
Musíte 2x týdně obtěžovat úředníky na čkp, aby případ ukončili..

Zdravím,
tak už je vše snad vyřešené.
Doplatila jsem 2300 Kč.
U mého případu je teď 0Kč že zbývá doplatit a v průběhu komunikace je:
Vráceno z inkasa
Zdroj:
Inkasní agentura
Poznámka:
Případ byl vrácen ČKP z inkasního řízení u externí společnosti

Tak snad už bude vš OK.

Nicméně děkuji za rady