Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak je to s DPH

Dobrý den,

chtěla bych si založit eshop a na něm prodávat zboží nakoupené z Ebay.

Dočetla jsem se tyto dvě věci:

- Kupujete-li zboží za obchodními účely u dodavatele sídlícího mimo EU, musíte obecně DPH zaplatit při dovozu (tuto částku si můžete odečíst v následujícím daňovém přiznání k DPH, pokud máte zdanitelná plnění).

- Osvobození od DPH se poskytuje jen pro zboží, jehož úhrnná hodnota nepřesahuje €22,00,-. Osvobození od DPH se nevztahuje na alkohol, tabák a tabákové výrobky, parfémy a toaletní vody.

A teď k dotazu ...
Rozumím tomu správně, že když nakoupím zboží od jednoho prodejce do 22€ nikde DPH platit nemusím?

loading...

Záleží kolik ti propustí bez celního řízení. Malé věci běžně procházejí bez zájmu. Pokud toho bude víc, nebo se tvoje zásilka spadne mezi kontrolované, pošta tě vyzve k celnímu řízení (a nabidne ti zastupování). V rámci řízení vyplňuješ čestné prohlášení o účelu zásilky.