Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelegální podnikání?!

Dobrý den, nedávno byla sezóna výkupu jablek... Je to pro fyzickou osobu nelegální podnikání, když pravidelně sbírala a vracela jablka s cílem se obohatit?? To samé výkup např. šrotu-železa... když budu pravidelně vracet železo... podnikám?? (za odvoz čistím důchodcům půdy, garáže apod...) Děkuji za odpovědi/názory

záleží,ako sa berie pojem "s cielom obohatiť sa"...nelegálna činnosť je to vtedy,ak príjem prekročí určitú povinnú čiastku z ktorej neboli odvedené dane a ostatné poplatky,ktoré je nutné zaplatiť,pokial ten príjem prekročil zákonom stanovenú čiastku..nelegálna činnosť je to aj v prípade,že pri zbere niečoho došlo k porušeniu iných zákonom stanovených obmedzení-vstup na cudzí pozemok bez povolenia,zber rastlín,ovocia a niečoho v chránených územiach etc....záleží aj ako má miestne zastupitelstvo napr. riešený predaj polnohospodárskych prebytkov v miestnej pôsobnosti,nemusíš mať nutne nejaký živnostenský a iný list na to,aby si každoročne predal napr. 30 kíl jablk zo záhrady...to záleží presne od okolností.....takisto nemusíš byť nejaký podnikatel,keď zozbieraš od susedov nepotrebný železný šrot a odvezieš ho do zberu,zasa záleží od okolností,iné je napr. keby si zriadil výkupňu kovošrotu vo svojom rodinnom baráku etc....zasa záleží od konkrétnych okolností...