Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stížnost na městskou policii

Zdravím, stal se mi následující incident: Jednu noc posílen alkoholem jsme s kolegou porušili noční klid (převrátili jsme asi 4 polelnice, nijak výrazně jsme neřvali a ani nic jiného neponičili). Nejspíše nás viděli na kamerách strážníci. Když přijeli tak na nás začali řvát, že jsme zm*di, tak jsme začali utíkat (v ten okamžik jsme nevěděli, že to jsou policisté, měli černé uniformy bez reflexních pruhů, tak nám nahnali strach, že to nějací extrémisté). Nicméně asi po 200m nás chytli a když jsme zjistili kdo je, tak jsem se zastavili, ale oni nám dál nadávali a drželi pod krkem, do kolegy i následně párkrát kopli (výsledek bylo pár mofřin a pohmožděný palec). Dál nás celkem hrubě dostali do auta a zkontrolovali naše OP. Měli jsme smahu se omuvit a že to uklidíme, na to nám řekli, že na nás se*ou. Dopadlo to tak, že jsme nepořádek uklidili, nic naštěstí nybzlo zničeno, oni si to nafotili a že to dají na komisi. Nekecali, máme předvolání k podání vysvětlení.

Mě tedy zajímá jestli jejich chování bylo v pořádku? My jsme se dopustili přestupku, ale to aby nás uráželi, nadávali a následně i fyzicky napadali mi přijde trochu moc. Dá se proti takovému jednání bránit? Kdyby to neřešeli, tak to také nechám být, ale když mám platit za své pochybení já, tak mi přijde fér aby to bylo oboustrané.

A co chces pocut? Ze vam bolo chudacikom ublizene? Bu... maminka nepofukala? U nas takych kkt. ako vy zvykli vyviezt 15km za mesto a nechat tam.
Asi by sa ti viac pacilo, keby ta obvinili z precinu poskodzovania cudzej veci, a vytrznictva? Nehladiac na to ze asi nemas 18, takze dalsich 5 veci by s na to dalo nasit?

pofukaj si bebicko a zamysli sa nad sebou. Ked sa chces dovolav prav, tak si spomen ake mas povinnosti.

No, skoro buďte rádi, že to dopadlo takhle. Důkazy nemají ani ti policajti, ani vy. Takže na komisi je pár možností:
- odmítnout podat vysvětlení (lze, neboť člověk není povinen vypovídat proti sobě nebo osobě blízké, což může být i kolega)
- tvrdit, že si s ohledem na vliv zkonzumovaného alkoholu nic nepamatujete.
Viní-li vás ona komise z něčeho, tak nechť to dokáže. Obecně je dobré mluvit méně, než více a zamotat se do nějakých fabulací.
Toť rada, co lze v tuto chvíli dělat.
Názor - dobře vám tak. Když chlastám, tak nedělám bordel.

Osoba blízká je buď rodinný příslušník, ty sám a každá osoba, jejíž újmu by jsi pociťoval stejně jako svou vlastní.
Takže to klidně může být i kolega se kterým kamarádíš ... Těžko ti někdo prokáže, že jeho újmu by si nijak nepociťoval. Prostě když je člověk cíťa má velký okruh jemu blízkých osob...

§68 odt.(4) Osobou blízkou se rozumí příbuzný v pokolení přímém, osvojitel, osvojenec, sourozenec a manžel nebo partner; jiné osoby v poměru rodinném nebo obdobném se pokládají za osoby sobě navzájem blízké jen tehdy, kdyby újmu, kterou utrpěla jedna z nich, druhá právem pociťovala jako újmu vlastní.
Vidíte v tomodstavci někdo někde nějakého kolegu nebo kamaráda?