Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Fakturácia do zahraničia

Dobrý deň,

rád by som sa opýtal ohľadne fakturácie do zahraničia. Tento rok som vyhotovil niekoľko faktúr, žiadne problémy neboli. Lenže pred pár dňami mi klient napísal, že účetná nemôže dať moje faktúry do nákladov, pretože nemám oprávnenie fakturovať do Česka.

Nie som plátcom dane a predmetom fakturácie bolo - vyhotovenie webovej stránky.

Čo konkrétne som teda nesplnil, resp. čo zlé som podľa zákoná "spáchal"? Ako by sa to dalo napraviť?

Veľmi pekne ďakujem.

Jedna sa pravdepodobne o registraciu na doh podla paragrafu 7a (myslim). To znamena, ze ked chces fakturovat do CR stanes sa platcom dph, ale len pre zahranicie, cize pre tuzemsky trh zostavas neplatcom dph.
Fakturu potom samozrejme vystavis na cenu bez DPH (pokial je prijemca platitelom dph v domovskej krajine). Zaroven musis podavat mesacne(mozno kvartalne) vykazu na DU ohladom takejto fakturacie.
To si tak matne spominam, ked som musel registrovat Poradnu ako platcu DPH, kedze vacsina nasich obchodnych partnetorov je z CR.