Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autorské právo

Dobrý den, prosím, chci se zeptat, zda má tato má formulace autorského práva nějaký smysl, popř. co na ni upravit:

"Díla chráněná autorským zákonem spadají pod ochranu státu, ve kterém bylo dílo vydáno, a to na základě platných zákonů dané země nebo na základě mezinárodních úmluv a smluv, jenž daná země uplatňuje – v takovém případě má autorské právo rozšířenou působnost; vlastnictví díla však patří původnímu autorovi až do konce platnosti, a to po celém světě."

A dle toho, je rozdíl mezi tím, jestli člověk vydá dílo v ČR a třeba v USA?
A jak přesně probíhá nabytí autorského práva?

Díky

prihlásenie na patentovom úrade,registrácia autora a diela cez nejaký zväz/organizáciu/agentúru,ktorá sa tým zaoberá, spôsobov je pomerne dosť a líši sa podla okolností,typu diela etc...bohužial to nieje na odpoveď na dve tri vety,záleží od konkrétnych okolností....