Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetové rádio aneb cenově nesmyslné poplatky za licence

Zdravíčko, máme s kamarády koníčka a to amatérské vysílání přes internetová rádia. Docela dost nás to baví a chtěli jsme vytvořit takový malý projektík... prostě provozovat inetrnetové rádio. Protože ceny za takové inetrnetové rádio jsou nelidsky vysoko... kvuli licencím OSA a Intergram zapadlo nás udělat rádio stylem že by jsme vysílali pouze ve významné dny například Vánoce, velikonce, začátek przádnín, konec prázdnin, nový rok.. apod... dejme tomu 10-12x za rok.

Volal jsem na osu a ověřil zda-li by bylo možné něco takového provozovat. Pan Dufek nám maximálně vyhověl a dohodli jsme se že by bylo možné sestavit smlouvu a tím také zmeništ cenu.

Bohužel při kontaktování Intergramu se nám nepodařilo cenu nijak upravit. Nabídli nám nejnižší možnou variantu a to 12500Kč/měsíčně pro nekomerční rádia. Prý vyjímky nedělají... tady aspň lze vidět komu jde o peníze a komu o to aby něco fungovalo. Napadlo mě tedy dotázat se zde zda by neexistovala nějaká legální varianta jak intergram obejít a vysílat legálně. Četl jsem mnoho článku i o tom že stačí u internetových radii platit jen a pouze osa apod. Nechci se však pouštět do ničeho co nemám 100% ověřené. Nevíte o nějaké variantě jak by tohle šlo vyřešit ? řece jen 12,5tisíce jen za intergram je trošku mnoho. Když se jedná o projekt který není určen k výdělku ale k zábavě...

licencie/poplatky za verejnú produkciu etc,vyhnúť sa tomu v podste nedá,jedine vynechať diela autorov,ktorých niektorá z inštitúcií nezastupuje a platiť len tomu,kto skutočne zastupuje tých ,ktorých záležitosti budú predmetom vysielania,iná cesta nieje,pokial to chcete robiť poctivo a legálne,alebo platiť len poplatky/licencie za verejnú retransmisiu a preorientovať sa na alternatívnu scénu,ktorá nieje zastupovaná žiadnou agentúrou typu intergam/OSA.....

tak sa vyhni tým,čo využívajú dotyčnú agentúru intergram,ktorá nevie,čo chce,všetkých určite intergram nezastupuje,na stránkach intergramu si môžeš vyhladať presné zoznamy tých,ktorých táto nezávislá agentúra zastupuje a podla zoznamu vylúč tých,ktorí sú v ňom a intergram si môže akurát vieš čo.....