Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nevyplacení diet

Dobrý den,
měl bych takovou otázku, zaměstnavatel mě posíla pracovně do zahraničí, ale již půl roku nám řádně nevyplácí diety, z původních 45 eur v německu máme již jen 36 a dluží mi na dietách něco kolem 1500 eur, pokaždé jak tam člověk příjde, tak slyší pouze , že nám nemají z čeho dát a dají nám třeba jen 200 eur, místo 650, odevzdáváme včas cestovní výkazy. Dá se nějak proti tomudle bránit? Nebo říct, že neodcestuji protože mi zaměstnavatel ktomu nedodal potřebné prostředky? Děkuji za rady :)

Vyzvěte (nežádat! neprosit!) zaměstnavatele písemně k doplacení dluhu.
Dluh přesně vyčíslete. Stanovte rozumný termín (cca 14 dnů) a zašlete
doporučeným dopisem s dodejkou. Současně zaměstnaveteli sdělte, že trváte
na vyplacení zálohy (až do výše předpokládaných nákladů) předem.
Od všeho uchovejte kopie, podací lístky i potvrzené dodejky.

Nevyplatí-li Vám zaměstnavatel zálohu
předem, můžete pracovní cestu odmítnout.