Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obchodné meno fyzickej osoby

Dobrý večer, chcem si založiť živnosť ale predtým si chcem byt istý ako je to s obchodným menom fyzickej osoby (ide konkrétne o dodatok k menu).

Jedná sa o to, že všade na internete čítam, že dodatok má obsahovať náplň činnosti (kaderníctvo, potraviny...) a nesmie byť klamlivé. A preto mi neni jasne, či to môže byť aj niečo vymyslene ako obchodný nazov (mám na mysli niečo v zmysle tesco, ikea, garwan, atd.)?

vymyslené to môže byť,ale nesmie byť rovnaké ako už existujúca obchodná značka a ani podobný názov existujúcej obchodnej značky,ktorá by mohla uvádzať niekoho do omylu kvôli podobne znejúcemu názvu-u nás sa to až tak vážne neberie,ale v prípade aj blízkeho zahraničia by si si mohol vyrobiť obrovský problém,napr. pokial budeš mať nejakú online inzerciu alebo reklamu....keby si napr. rozmýšlal o názve FM,tak to už má registrované FM logistic Europe/Asia etc....