Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vrácení peněz za odvedenou práci

Kamarád měl pro mě na internetu práci. Potřeboval dělat ma webu, přidávat texty atd... Abych se tomu mohl plně věnovat poslal mi 8000 kč abych si zaplatil nájem, internet, a mohl bejt doma a dělat na tom projektu. Měl jsem si zaplatot na 2 měsíce nájem. Tak jsem si ho zaplatil ale po měsíci a týdnu jsem skončil . No prostě co jsmě měli domluvené že budu makat na webu tak jsem makal ještě víc kolikrát do 4 do noci od rána od 5 hodin. Akorát jsem nevydržel 2 měsíce ale jen asi měsíc a týden a musel jsem jít do práce abych měl co jíst. On si ted chce nechat ty rozketé weby co jsem idělal a ještě chce vrátit celejch 8000 kč. To je jako kdyby si nechal postavit barak a pak chtěl vrátit peníze a nechal si i barák i peníze. Smlouvu nemáme šlo o dohodu. Co mám dělat? Sorry za překlepy píšu na mobilu

Jde o to, jak jste se dohodli. Jestli pro něj budeš pracovat dva měsíce nebo jestli jste se dohodli, že pro něj uděláš něco konkrétního. Ber to tak, že jsi získal zkušenost a to IMHO za ty peníze stojí. Zkus se s ním nějak dohodnout - buď mu ty peníze vrátíš, třeba na splátkový kalendář a on už od tebe nedostane ani bajt (a sepiš o tom nějaké lejstro a nech si to od něj podepsat) nebo se s ním dohodni jinak, aby tě to tak finančně nebolelo (ale 8000 IMHO není až tak moc) s tím, že pro něj budeš dál podle potřeby pracovat (asi občas přijde, že potřebuje ty stránky udržovat). A tentokrát na řádnou smlouvu. A informuj se, jak by to bylo s daněmi a poplatky, aby na tebe neměl nástroj, že tě práskne za nedovolené podnikání.