Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Hledaná osoba

Zdravim, nemůžu uvádět podrobnosti.

Jde mi o situaci kdy nám vykradli podnájemníci dům,sebrali krbové kamna, dětskou cestovní postýlku,monitor od PC, motorovou pilu, prostě další věci co měli cenu...celková škoda nijak veliká ale je to 15000,- +/-.

Po povinných procedůrách jsem dal do kupy počítač,který tam nechali a dostal jsem z něj data, který přímo souvisely z tou krádeží(ty nájemníci si domlouvali přes FB prodej těch věcí a vlastně i realizaci celé té prasárny)...

a problém první:Díky tomu jsem zjistil kde se ty lidi skrývají.Nahlásil jsem to nejbližším OOP PČR bylo mi řečeno, že to nejde že to má kriminálka a oni se během týdne seberou že to pošlou dál.Je pravda že ten podezřelý je ozbrojen a z řad feťáků. Ptali se mě kde jsem k té informaci o nich přišel, něco málo o tomhle vím tak jsem řekl že jsem dostal tip, o tom že jsem někomu naboural účet FB jsem radši mlčel.

Jde mi v tomhle o to zda by policisti z OOP neměli jednat a jít si hned pro něj, když je to hladový feťák, bez fetu, penez z kvérem za pasem?
prostě nebezpečný,podezřelý člověk.

druhý problém:chci být co nejvíc nápomocen a tak jak by to šlo udělat abycj jim ty data poskytnul?Dát ten disk do obálky s dopisem o co se jedná a poslat to jako anonym z nějaké velké pošty?

vytáhnout přímo data s tim související a dát na CD a zaslat jim to anomymně?

Jde mi o to zda to vůbec jako státní zástupce uzná jako důkaz, když je to získaný jak jsem psal.prostě s prolomenýho účtu FB?

Nechci ještě aby dali flastr za tohle měa le důkazy a že jsou spolehlivé bych jim rád dal.

Díky za info či jiný nápad.

jo to mě taky napadlo,jenže prej by to nakonec mělo opačný efekt.V tom smyslu že by ho dokázal kdejaký právník z toho vysekat a mě by mohli tahat za pozměňování a falšování důkazů.Protože i policajti musí mít povolení na to aby někomu vlezli na FB, právě kvůli věrohodnosti obsahu, nebo jak to napsat.

Navíc k policajtům,vyšetřovatelům ani mimo záznam moc důvěru nemám,ale asi to dopadne tak že to hodím na CD, odnesu to v rukavičkách někam hodně daleko do schránky a pošlu a budu doufat že to pomůže.