Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Musí policie vyrozumět prošetřovanou osobu o ukončení šetření?

Nepadlo obvinění a asi ani nepadne. A já se ptám, zda v takovém přápadě, když se policejní orgán dobere k tomu, že se trestný čin nestal, musí podezřívanou osobu, která zatím byla jen podat vysvětlení, informovat nebo zda-li to jde zcela mimo ni a o tom, že již není prošetřována se ani nemusí dozvědět?

Pokud se policie dojde k rozhodnutí že trestný čin se nestal, nezahájí řízení. Takže tě nemůže ani informovat. Může ale posoudit, že jde o přestupek a předat věc územně příslušnému správnímu úřadu. Obvykle jde o obecní úřad.