Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vznik pracovního poměru: Jmenováním/Volbou

Dobrý den přátelé, prosím vás zajímala by mne jedna věc. Týká se pracovního práva a to vzniku pracovního poměru. Máme 3 způsoby vzniku pracovního poměru:
1) Jmenováním
2) Volbou
3) Pracovní smlouvou
Jde mě o vznik PP pomocí jmenování a volby. Na internetu jsem našel, že pokud vznikne prac. poměr jmenováním, nemůže již vzniknout na základě PRACOVNÍ SMLOUVY..Což je na jednu stranu pochopitelné, protože nemůže vzniknout PP dvěma způsoby, ale na druhou stranu to musí být nějak ošetřené ne? Jako, je jmenován někdo a už to není nikde napsané?

Ale na druhou stranu jsem našel, že pokud vznikne na základě volby, tak volba předchází sepsání PRACOVNÍ SMLOUVY. Je to tak..?

Jde mi tedy o to, pokud vzniká PP Jmenováním či volbou, je poté sepsána pracovní smlouva..? Děkuji :)

Jestliže zvláštní právní předpis nebo stanovy sdružení občanů podle zvláštního právního předpisu vyžadují, aby se
obsazení pracovního místa uskutečnilo na základě volby příslušným orgánem, považuje se zvolení za předpoklad, který předchází sjednání pracovní smlouvy.