Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno je tohle podvod?

Dobrý den,mám dotaz,dal jsem si inzerát na internetový bazar a ozval se zájemce, je z Anglie, na ceně jsme se dohodli že zaplatí předem na můj účet a po příchodu peněz pošle nějakou firmu která si věc převezme a doručí mu ji.Poslal mě email že peníze poslal přes PayPal a že poslal víc,že to co je na víc tak mam poslat přes MoneyGram jako platbu pro firmu co převeze zboží. Přišlo mě potvrzení že peníze poslal,ale že jsou blokovaný a když jim pošlu potvrzení o platbě přepravní firmě tak peníze uvolní a pošlou na můj účet,ale mě se nechce platit předem protože se mi to zdá nějaký divný.Setkal se s tím někdo z vás?Můžete mě někdo poradit?V odkazu posílám to co mě přišlo.
Předem děkuji Pavel.

all

Odesílatel: paysect@accountant.com

V těle zprávy: This message is originated from paypal company.

Něco jako kdyby vám někdo dával padesátikorunu a říkal vám: Tohle je dvoutisícovka. :-D

Teze sama o sobě: Něco prodávám, a abych to mohl prodat/dostat od kupujícího peníze, musím poslat první x tisícovek na cizí účet protože mi kupující poslal víc...
Na tohle by mohl naletět jedině někdo s vážným poškozením mozku.