Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Disponent účtu a exekuce

Dobrý den,
máme společný rodinný účet na který si už roky necháváme s bratrem posílat výplatu. Účet je vedený na mě, bratr je pouze disponent.
On se dostal do finančních problémů a teď mu hrozí exekuce za neplacení pohledávek a tak se ptám, zda exekutor může sáhnout na náš společný účet a strhávat z něj peníze. Nebo jestli exekutor půjde jen za zaměstnavatelem a sebere mu část výplaty a zbytek nám přijde na účet tak jako vždy.

Předem díky za odpověď.

exekutor môže zablokovať len majetok,ktorý je výlučným vlastníctvom exekuovaného a ktorý neslúži ako jediný zdroj obživy,pokial zablokuje omylom aj majetok inej osoby,teeba podať odpor voči výkonu exekúcie a žiadať vyňatie dotyčnej veci/záležitosti z výkonu exekúcie...

môže ho zablokovať,pokial je účet založený pod jeho menom,ale ktorý užívajú viacerí ako spoločný účet,pokial tam exekuovaný figuruje ako vlastník účtu,tak smola,exekútor ho môže zablokovať,vtedy treba požiadať o vyňatie takéhoto spoločne používaného účtu z výkonu exekúcie,exekútor nemá povinnosť zisťovať podrobnosti,on zisťuje len to,čo menovite patrí exekuovanému,on nemá za povinnosť zisťovať,že dotyčný účet spolu s exekuovaným používa druh/družka/brat/sestra/spolubývajúci a majú na ňom uložené svoje peniaze alebo im tam chodí výplata etc...