Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Auto v polopřevodu

Dobrý den,

dle tohoto článku dochází k novele zákona o převodu motorových vozidel :

http://ekonomika.idnes.cz/prevody-aut-se-zkompliku ji-a-zdrazi-db8-/eko-doprava.aspx?c=A141107_211388 9_eko-doprava_nio

Zajímá mě nyní pohled na můj případ, kdy jsem vozidlo zakoupil již před cca rokem, ale doteď jsem uveden pouze v kolonce "polopřevodu". V zákoně se uvádí, že jsem povinen jej oficiálně přihlásit na sebe max. do 10ti dní od uskutečnění prodeje, ale pak se tam také v článku uvádí, že auta která jsou v "polopřevodu" se musejí nahlásit nejpozději do 30.6.2015. Zajímalo by mě tedy, jestli v tomto případě bych měl automobil přihlásit co nejdříve nebo to postačuje až do toho 30.6.2015? Moc děkuji za odpovědi.

Dobrý den pane Milane,

jste vyhledávaný odborník,potřeboval bych poradit. Cca před rokem jsem koupil nákladní automobil, majitel ho odhlásil na mé jméno a já jej nepřihlásil , tím je tedy v polopřevodu. Já jsem neplatil povinné ručení. Samozřejmě mám na něj kupní smlouvu. Auto stojí na dvoře stavební firmy, nejezdí se sním. Nemá platnou TP. Nyní mám na auto kupce a chci se zeptat jak mu mám auto prodat. Je tedy od nového roku 2015 vyřazeno z evidence? Kdybych ho chtěl přihlásit, musím zaplatit povinné ručení a udělat evidenčku,ale ta je daleko, stojí peníze a auto bych musel naložit na podval, hrůza....

děkuji Karel